„Znani Wągrowczanie promują głośne czytanie” – wakacyjne spotkania z książką

0

W czwartek, 25 lipca Miejska Biblioteka Publiczna, z okazji Dni Wągrowca już po raz drugi zaprosiła najmłodszych w swoje progi na warsztaty literacko-plastycznych w ramach cyklu Znani Wągrowczanie promują głośne czytanie”.

Każde dziecko zastanawia się kim zostanie, gdy dorośnie. Bywa, że dziewczynki to urodzone dziennikarki, a chłopcy często chcą wykonywać zawód policjanta. Dlatego też chcą zadowolić i jednych i drugich, w ramach cyklu wakacyjnych spotkań z książką poprosiłyśmy o przeczytanie opowiadania pt.: „Policjant” ze zbioru Renaty Piątkowskiej pt.: Piegowate opowiadania” Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu Panią sierż. sztab. Agnieszkę Wójtych.                                                                                                                            

Dzieci miały niecodzienną okazję spotkania się i porozmawiania z policjantkami na temat bezpieczeństwa oraz tego jak ważną rzeczą są znaczki, opaski i kamizelki odblaskowe np. podczas spacerów, czy wycieczek rowerowych. Pani Agnieszka przybliżyła najmłodszym również, czym tak naprawdę zajmuje się rzecznik prasowy.

Na zakończenie nie zabrakło również niespodzianki. Panie policjantki przypięły każdemu z dzieci znaczki z wizerunkiem Pyrka oraz poczęstowały cukierkami.

Następnie zrobiłyśmy pamiątkowe zdjęcie i dzieci zabrały się do przygotowanego zadania plastycznego. Tym razem chciałyśmy sprawdzić znajomość znaczenia sygnalizacji świetlnej wśród dzieci. Okazało się, że zadanie było bardzo proste i przedszkolaki doskonale je wykonały, dlatego otrzymały w nagrodę kolorowanki związane z tematem zajęć.

Efekty pracy prezentujemy poniżej.

 

udostępnij.
Skip to content