Narodowe Czytanie „Balladyny”

0

5 września po raz ósmy nasza biblioteka włączyła się w Ogólnopolską akcję Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytania poznaliśmy dzieje bohaterów „Balladyny” Juliusza Słowackiego.  Lekturę klasyki polskiej literatury czytaliśmy z zachowaniem wszelkich środków ostrożności obowiązujących w tym szczególnym czasie pandemii. Po przywitaniu gości przez Alinę Woźniak – dyrektora biblioteki, Narodowe Czytanie zainaugurowali Zastępca Burmistrza Miasta Wągrowca Piotr Pałczyński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Zadroga. Kolejne fragmenty książki czytali przybyli zaproszeni goście. Ciemne chmury, które zgromadziły się nad czytającymi, ale deszcz ominął nas i przygotowane dla wszystkich parasole nie były potrzebne. Na zakończenie każdy otrzymał „malinowy” upominek i kubek gorącej, malinowej herbatki.

Najmłodszy czytający miał 8 lat i mimo młodego wieku poradził sobie znakomicie. Osoby, które przyszły z własnym wydaniem tegorocznej lektury otrzymały okolicznościową pieczątkę upamiętniającą wydarzenie. A uczestnik posiadający najstarsze wydanie „Balladyny” otrzymał upominek w postaci koszulki z logo tegorocznej akcji.

Na końcu spotkania rozstrzygnięto dwa konkursy zorganizowane przez bibliotekę. Laureaci ZABAWY GWAROWEJ to: pani Aniela Konwińska, Katarzyna Lijewska, Grażyna Wielgocka i Juliusz Kaczmarczyk, którzy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Natomiast w V konkursie na komiks „Twoja wyprawa z Nelą małą reporterką” nagrody i dyplomy otrzymali: Michał Jankowski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu, Igor Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu i Julia Gaudyn ze Szkoły Podstawowej im.ppłka Włodzimierza Kowalskiego w Gołańczy.

Laureatom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Wszystkim uczestnikom, tegorocznej akcji Narodowego Czytania, którzy czytali z naszą biblioteką bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

udostępnij.
Skip to content