Spotkanie autorskie

0

Trzy kobiety matki, pasjonatki i autorki książek gościły w pierwszym dniu X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Bohaterkami środowego popołudnia były poznańskie pisarki Iwona Walczak, Anna Rybkowska, a moderatorką spotkania jedna z zaproszonych pisarek pani Joanna Opiat-Bojarska.

Książki autorek cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników, gdyż należą do tak popularnej na naszym rynku wydawniczym literatury kobiecej. Pierwsza książka pani Joanny „Kto wyłączy mój mózg?” to przelane na papier emocje po ciężko przebytej chorobie ze szczęśliwym zakończeniem. Dziś na wydanie czeka już kolejna jej powieść, tym razem jest to kryminał. Pani Iwona to miłośniczka przyrody, zapalona podróżniczka, pasjonatka fotografii i właścicielka bloga. Jej książki przenoszą czytelnika w zakątki ludzkich myśli, spostrzeżeń, dylematów, w piękne miejsca w Polsce i Europie. Pani Anna jest zauroczona kulturą żydowską, odwiedza stare cmentarze i bożnice, uwielbia słuchać muzyki, a jej główną pasją jest fotografia. Książki uważa za najdoskonalszy wynalazek ludzkości, który pozwala jej oderwać się od wielu problemów dnia codziennego.

Przybyli goście poznali bliżej główne bohaterki m.in. takich powieści jak: „Blogostan” (J. Opiat – Bojarska), „Złocista dolina” (I. Walczak), „Nell” (A. Rybkowska), a  także usłyszeli odpowiedzi na takie pytania jak: skąd czerpią pomysły na książki, czy pisarstwo to ciężka praca, czy natchnienie i którego etapu nie lubią w procesie powstawania książki. Autorki podzieliły się z obecnymi na spotkaniu refleksją na temat swojego warsztatu pisarskiego, oraz swojego życia rodzinnego.

Wszystkie panie zauroczyły gości swoją otwartością i łatwością nawiązywania kontaktu, a ich szczerość i życzliwość znalazła swój wyraz w sympatycznej reakcji uczestników spotkania.

 

udostępnij.
Skip to content