Wakacyjny Poranek z Miejską Biblioteką Publiczną 2020

0

„Bajkowe lato w przedszkolu”

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Niebawem wszystkie dzieci wrócą do swoich przedszkoli, by tam poznawać kolejne litery, uczyć się wierszy i piosenek.

Opowiadaniem „Lena jedzie na wakacje” Fanny Joly Miejska Biblioteka Publiczna zakończyła cykl plenerowych warsztatów  czytelniczych w dyżurujących przedszkolach, zabierając najmłodszych w świat przygód z bohaterami kolejnych opowiadań. Tego lata, w lipcu było to Przedszkole nr 7 Pod Grzybkiem, natomiast w sierpniu swój dyżur pełniło Przedszkole nr 6 im. Czerwonego Kapturka.

Podczas takich spotkań dzieci bardzo dużo zapamiętują z przeczytanego tekstu i doskonale odpowiadają na pytania. Warto też podkreślić, że nawet niepytane mówią czym jest biblioteka i jakie zasady obowiązują przy wypożyczaniu książek, a temat ten był omawiany we wrześniu ubiegłego roku podczas pasowania.

W imieniu Pani Dyrektor i bibliotekarek miejskiej książnicy serdecznie  dziękujemy Pani Dyrektor Przedszkola nr 7 Edycie Semmler-Śródzie oraz Pani Dyrektor Przedszkola nr 6 Violetcie Giżyckiej, a także wszystkim Paniom obecnym podczas dyżurów za gościnność i pomoc w zorganizowaniu warsztatów.

Jednocześnie zapraszamy do korzystania z oferty zajęć organizowanych przez bibliotekę.

udostępnij.
Skip to content