„Wszystkie robale duże i małe”

0

Już tradycyjnie na początku jesieni Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Nadleśnictwem Durowo zaprosiła dzieci do wzięcia udziału w jesiennym pikniku z okazji Dnia Pyry. W minioną sobotę, mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy nie zawiedli i chętnie pojawili się w Ośrodku Edukacji Leśnej.

Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Wszystkie robale duże i małe”. Jak widać staramy się poszerzać wiedzę uczestników na temat lasu i jego mieszkańców. Wszystko to, możliwe było dzięki ogromnemu zaangażowaniu pani Mai Łakomej – specjalisty do spraw hodowli lasu. Podczas pogadanki uczestnicy dowiedzieli się, że stworzenia popularnie nazywane przez nas „robalami” nie są nimi. Pani Maja bardzo szczegółowo podzieliła je i pokazała różnice między owadami, wijami i pająkami.

Następnie dzieci wzięły udział w konkurencjach przygotowanych przez bibliotekarki min.: „Idą mrówki”, „Tor przeszkód” oraz zabawie z animacyjną chustą Klanza, w których cenną zaletą uczestników była prędkość i sprawność. Ostatnim zadaniem dzieci zaproponowanym przez panią Maję było wykonanie domku dla pszczół, który mają za zadanie wywiesić wiosną.

Niektóre z dzieci to stali bywalcy tej imprezy dlatego wiedzą, że po konkurencjach nadchodzi zawsze pora posiłku – pieczone kiełbaski, wygrzane w popiele ziemniaki oraz łyk ciepłej herbaty były doskonałym zwieńczeniem pikniku, zwłaszcza, że dzień był deszczowy i chłodny co uniemożliwiło zabawy na powietrzu.

Jednak najbardziej wyczekiwanym punktem całej imprezy, jak zawsze było wręczenie upominków i Dyplomu Entomologa oraz dodatkowo nagród ufundowanych przez Nadleśnictwo Durowo, które pozostaną miłym wspomnieniem pikniku.

Serdecznie dziękujemy naszym współorganizatorom za pomoc w przygotowaniu imprezy, a dzieci już dziś zapraszamy na jesienne spotkanie w przyszłym roku.

udostępnij.
Skip to content