„Znani Wągrowczanie promują głośne czytanie”

0

Wakacyjne spotkania z książką

Miejska Biblioteka Publiczna, z okazji Dni Wągrowca zaproponowała dzieciom cykl warsztatów literacko-plastycznych pt. „Znani Wągrowczanie promują głośne czytanie”.

 

Cykl wakacyjnych spotkań z książką otworzył Burmistrz Miasta Wągrowca – Stanisław Wilczyński, który zabrał słuchaczy na słoneczną nadmorską plażę. Wszystko za sprawą pięknie zinterpretowanego opowiadania autorstwa Aline de Pétigny, pt. „Kamilka nad morzem”.

 

Zgromadzone dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami z wakacji. Pan Burmistrz był wspaniale przygotowany do dyskusji i udzielił maluchom cennych rad, do których z pewnością warto się zastosować, udając się na wakacyjny wypoczynek. Dzieci będą pamiętały o tym, aby smarować się na plaży kremem z filtrem, wchodzić do wody tylko pod opieką dorosłych, pływać łódką w kapoku, nie oddalać się od opiekunów, nie pozostawiać śmieci na plaży (szkło bywa bardzo niebezpieczne), nie rozmawiać z nieznajomymi i…. zawsze mieć coś do picia oraz słuchać rodziców!

Plastycznym zadaniem uczestników warsztatów było zaprojektowanie wymarzonej plaży.

Efekty pracy prezentujemy poniżej.

 

O kolejnych spotkaniach, zaplanowanych na 25. lipca, 8. i 22. sierpnia br.  Biblioteka będzie informowała na bieżąco na swojej stronie internetowej www.mbp.wagrowiec.eu

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu zajęć.

udostępnij.
Skip to content